Warsztaty o Empatii

Warsztaty o Empatii dla Koordynatorek Przestrzeni Kobiet. W połowie stycznia LavaLava gościła na warszawskim Grochowie. Zebrałyśmy się z dziewczynami z całej Polski, żeby popracować i pogłębić swoje rozumienie EMPATII.

DLA KOGO TAKIE WARSZTATY?

Temat empatii ma wiele wymiarów. Warsztaty są skierowane do osób z potrzebą i gotowością do dłuższej pracy w tym obszarze. Tym razem zebrałyśmy 10 kobiet z całej Polski. Odwiedziły nas Koordynatorki Przestrzeni Kobiet Pogłębiarki z m.in.: Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Częstochowy, Białegostoku, Wrocławia i Warszawy.

CEL SPOTKANIA:

Pracujemy, aby pogłębić swoje zrozumienie i uporządkować wyobrażenia oraz postawy na temat pomagania, altruizmu i współpracy. W czasie zajęć prowadzimy również trening empatycznego słuchania.

Są to zajęcia stacjonarne nastawione na uczenie się przez doświadczanie. Obejmują seminarium, pracę w parach i grupach oraz dyskusję.

WARSZTATY O EMPATII – ZAGADNIENIA:

1. Empatia. Fundamenty

Czym jest empatia? Jaka jest na to perspektywa neuronaukowa, ewolucyjna, a co mówi na ten temat psychologia.

2. Pułapki empatii

Ile to za dużo? A ile za mało? Kiedy wiadomo, że empatii jest dokładnie tyle co trzeba. Czy można okazywać empatię w niewłaściwy sposób? Czemu i kiedy empatia to problemy? I jakie są koszty empatycznego podejścia?

3. Empatyczne dialogi

Słuchanie jako podstawowa platforma bliskości, współpracy i zrozumienia. Czemu samo mówienie czasem nie wystarcza? Jak zrobić, by dogadać się nawet wtedy, gdy mamy inne poglądy?

4. Empatia wobec siebie

Jak mądrze pomagać? Gdzie przebiega granica między altruizmem a porzuceniem siebie. I dlaczego tak ważne jest okazywanie empatii samemu sobie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *