Spotkałyśmy się przez przypadek. Ale wiadomo… tak naprawdę nie ma przypadków. Naszą znajomość zawdzięczamy Jacowi Jakubowskiemu. W 2020 roku pozwolił nam dołączyć do grona wolontariuszy Akcji Empatia.

Z kolei pomysł na projekt LavaLava to „dziecko” Festiwalu Empatia w Działaniu. Półtora roku po pierwszym spotkaniu, w październiku 2021 roku, na IV edycji Festiwalu, postanowiłyśmy zrobić coś razem. Coś, czyli warsztaty, webinary, blog i co nam w duszy jeszcze zagra. I oto jest LavaLava.

Co Patrycja i Ula mają w sercu i głowie?

Chcemy towarzyszyć innym w ich drodze rozwojowej. Piszemy, robimy warsztaty i rozmawiamy. Dajemy obecność, wsparcie, wiedzę oraz inspirację.

LavaLava – przestrzeń, która powstała z marzenia

Jesteśmy i działamy dla Was. Chcemy, aby ludzie:

Wspierali się nawzajem

Więc bierzemy się do dzieła. Tworzymy materiały, szkolenia i warsztaty, które mają Was wspierać. Żebyście ponieśli to dalej.

Budowali mądrą bliskość

Samemu czy z innymi? Granice czy altruizm? Samorozwój czy empatia? Dla nas to nie są pojęcia sprzeczne. Wierzymy, że wzmacniając siebie i Was, budujemy zasoby do dzielenia się coraz szerszymi kręgami ludzi.

Dojrzewali w empatii

Można iść przez życie ślepym na drugiego. Można też tracić własne zdrowie w służbie lub pomocy. Być nieczułym albo przesadnie empatycznym. My chcemy pokazywać drogę środka: drogę dojrzałej empatii.

Mądrze rozkwitali

Każdy człowiek to „nieskończoność”. Dlatego nietrudno zatracić się w ślepym samorozwoju. Misją LavaLava jest uchronić przed tym siebie i Was. Aby rozwój służył nam, ale też społecznościom, w którym żyjemy.

Poznawali swoją głębię

Ale wiemy, że trzeba zacząć od siebie. Poznać swoje ograniczenia, ale przede wszystkim mocne strony, zasoby i potencjał, który wszyscy mamy. Często go nie widzimy, często wypieramy albo deprecjonujemy.

Zobaczyli siebie w cudzych oczach

Dobrze poprowadzone spotkanie z drugim człowiekiem otwiera na prawdę o nas, której często sami nie jesteśmy w stanie poznać. W LavaLava chcemy stwarzać takie sytuacje. Budować okoliczności do doświadczania prawdziwego spotkania.

Doświadczali swoich mocy

Wierzymy, że proces grupowy to rozwój przez głęboką rozmowę i szczery kontakt. A to zmienia wszystko. Burzy stare schematy, otwiera na nowe możliwości i daje moc.